wtorek, 17 marca 2015

Bingo!

Niedawno odkryłam na nowo grę BINGO i jej duże walory edukacyjne. Wykorzystałam BINGO trenując z pierwszoklasistami odczytywanie wskazań zegara. Każdy uczeń otrzymuje plansze z zegarami, które ilustrują wybrane godziny. W naszym przypadku były to pełne godziny oraz połówki. Prowadzący losowo odczytuje godziny, a gracze poszukują wzrokowo  i żetonem przykrywają wskazany zegar. Osoba, która pierwsza przykryje pięć pól (lub całą planszę - według ustaleń grających) wykrzykuje BINGO!
Dzieci bardzo aktywnie uczestniczą w grze, są zmotywowane i świetnie się bawią. A przede wszystkim uczą się przez zabawę.


Bingo do wydruku oraz generator tej gry znalazłam tutaj:  http://www.senteacher.org/worksheet/95/ClockBingo.html

Beata Skrzypiec - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku (woj. śląskie)W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjneSwoim doświadczeniem i pomysłami dzieli się na blogach Klasowy pamiętnik oraz Nauczanka.  

2 komentarze:

O bingo w takim wydaniu jeszcze nie słyszałam, dzięki za pomysł!

Moje dzieciaki uwielbiają zalaminowane karty z polami do gry w BINGO, na których mogą same wpisywać swoje liczby, wyrazy. BINGO jest świetne!

Prześlij komentarz