niedziela, 8 marca 2015

Planety w Układzie Słonecznym

D:\DYSK - D - ZGRANY - 16.03.2013\ZDIĘCIA\Zgrane 07.03.2015\Zgrane 07.03.2015 070.jpg

Ciekawa zabawa dla dzieci na poznawanie planet w Układzie Słonecznym z wykorzystaniem balonów. Pierwsza czynność to nadmuchanie balonów i podpisanie na nich nazwy planet oraz Słońca jako gwiazdy. 
Następnie dzieci poruszają się w rytm muzyki na przerwę w muzyce ustawiają się w takiej kolejności jak ułożone są planety w Układzie Słonecznym (wybierając sobie swoją ulubioną planetę – jeżeli nie trzyma balona w ręku, tyle jest zmian w zabawie, że każdy jest „podpisaną planetą”). Dołączamy również elementy edukacji matematycznej pytając:
  • Jowisz to która planeta z kolei?
  • Jakich sąsiadów ma Saturn?
  • Ile planet jest przed Neptunem?
Podsumowując zajęcia wszystkie planety zostały umieszczone na sznurku w widocznym miejscu. Uczniom tak podobała się ta zabawa, że niektórzy kontynuowali ją w swoich domach.Małgorzata Wiśniewska. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie. Nauczyciel poszukujący ciekawych rozwiązań metodycznych.

1 komentarze:

Ciekawe. U nas w domu ostatnio królują właśnie planety, pewnie dlatego, że synek słucha ostatnio "Akademii Misia Haribo" na Radiu Bajka. (http://radiobajka.pl/z-anteny/akademia-misia-haribo/) Ostatnio robiliśmy planety z folii bąbelkowej, ale z balonami pewnie też spróbujemy.

Prześlij komentarz