piątek, 27 marca 2015

Wielkanocne pisanki

Co roku kultywujemy tradycje związane z przygotowaniem pisanek i kraszanek. Mogą być płaskie na kartce i przestrzenne. Staram się za każdym razem zapewnić uczniom inny materiał. W tym roku były to styropianowe, dziesięciocentymetrowe jajka. Duże pole do popisu. Uczniowie zdobili swe prace tak, jak chcieli. Niektórzy wyznaczali rytm, inni bardziej swobodnie zdobili swą pracę. A cudowne pisanki ozdobią stoły podczas Świąt Wielkanocnych. I malutka dygresja - w internecie jest wiele adresów hurtowni materiałów plastycznych. Zazwyczaj je zamawiam dużo wcześniej. Koszt jajka styropianowego z drucianym stojakiem to tylko 1,20 zł.
Aleksandra Schoen-Kamińska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół nr 3 w Pile, autorka stron KLIKANKOWO oraz PATYCZAKI TABLECIAKI, w swej pracy wykorzystuje nowoczesne techniki informacyjno-komunikacyjne, pracuje z klasą na tabletach.