niedziela, 15 marca 2015

Tabliczki suchościeralne

Prosta i łatwa do zrobienia rzecz (wystarczy zalaminować kartkę A4), a tyle radości i korzyści. Tabliczki dają dzieciom swego rodzaju wolność w działaniu. Nie boją się, że ich działanie będzie niepoprawne, bo to przecież taki brudnopis. Wykonują na nich śmiało rysunki i obliczenia do zadań tekstowych.
Można z nich korzystać również podczas pracy na wykładzinie i pracy w parach.

Moi uczniowie korzystają z tabliczek codziennie. Pisza dialogi w parach, tworzą mapy myśli, wykonują obliczenia podczas gier, tworzą gry, a przy tym robią to naprawdę z radością.

Dzięki tabliczkom dzieci z większym powodzeniem rozwiązują zadania o trudniejszym poziomie.
Wiesława Kopf - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Zespół Szkół nr 24 w Bydgoszczy. Prowadzi stronę gromadzącą komputerowe gry i zadania edukacyjne http://klasoteka.pl/

Jak rozwiązany jest problem notatki z lekcji. Mam tabliczki ale martwię się, że wtedy dzieci nie mają notatki. Z czego sie potem będą uczyć do sprawdzianu?

Nie będą, bo już wszystko umieją... albo z innych zadań,których jeszcze nie robili.. :)