wtorek, 31 marca 2015

Opowiadania

Wykorzystując dużą ilość obrazków znajdującą się w pakiecie PIKTOGRAFIA można wspaniale doskonalić umiejętność opowiadania. Wystarczy wybrać w sposób losowy kilka obrazków i poprosić uczniów, aby wymyśliły historię, w której pojawią się wszystkie obrazki. Dzieci układając opowiadanie, decydują o kolejności obrazków.

Przykład opowiadania ułożonego do powyższych obrazków
przez pierwszoklasistów:

Pewnego dnia ślimak wybrał się na spacer. Nagle spadł na niego ciężki orzech. Przez uderzenie orzecha, skorupka ślimaka pękła. Ślimak był bardzo smutny.
Z pomocą przyszła mu świnka. Poczęstowała go magiczną wiśnią. Skorupka ślimaka się uleczyła. Ślimak razem ze świnką poszli dalej na spacer. Spotkali królika, który zaprosił ich na bananową imprezę.

Dorota Łucka - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, dla której praca jest prawdziwym spełnieniem i pasją. W czasie zajęć wykorzystuję przede wszystkim aktywne metody pracy z uczniem.