poniedziałek, 22 września 2014

Klocki lego dobre na wszystko

Jak byłam mała, to klocki Lego kupowało się w Pewexie. Dziś można kupić je w każdym sklepie zabawkowym. Fakt, nie są tanie, ale za to genialne do zabawy. Oprócz budowania z nich niezliczonych konstrukcji, można je również wykorzystać podczas lekcji.
Razem z pierwszoklasistami budowaliśmy na płytkach liczby i litery, które poznawaliśmy, tworzyliśmy rytmy, budowaliśmy wieże na czas i potem porównywaliśmy liczebność elementów, dodawaliśmy oczka na klockach i zapisywaliśmy do nich działania matematyczne. Klocki Lego bardzo przydały się kiedy mówiliśmy o tym co to jest symetria.
Przygotowałam dla uczniów kilka płytek z połową konstrukcji i klocki do dopełnienia. Po za jęciach uczniowie sami tworzyli własne kształty. Pewnego dnia wpadliśmy na pomysł zbudowania labiryntów. To była świetna zabawa! Potem każdy wymieniał się tabliczką i przetaczał małą kuleczkę po korytarzach. Pomysłów na wykorzystanie jest mnóstwo! Kto doda własne w komentarzach?Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Uwielbia prace ręczne i wykonuje proste pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia.

0 komentarze:

Prześlij komentarz