wtorek, 30 września 2014

Znajdź liczby.

Bardzo lubię zabawy matematyczne, gdzie trzeba się poruszać. Mózg lubi ruch. Mimo, że mam pierwszaki i nie wprowadziłam jeszcze żadnej liczby moi uczniowie bawią się matematyką.
Potrzebujemy kartoniki z liczbami w wybranym zakresie liczbowym. Każde dziecko losuje kartonik. Zadaniem jest znalezienie kolegi z kartonikiem, na którym jest zapisana liczba o jeden, dwa...większa, mniejsza. Znalezienie takich kartoników, których zapisane liczby dadzą podany wynik - 12, 15...itp
Dzieci, które nie znajdują pary łączą się w dowolny sposób, ale muszą podać sumę i obliczyć ile im zabrakło, albo o ile mają za dużo do podanego przeze mnie wyniku..

Jolanta Okuniewska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Ambasador międzynarodowego programu eTwinning. Autorka bloga tableciaki.blogspot.com i ebooka "Technologie są dla dzieci, poradnik dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej".