niedziela, 21 września 2014

Kurtyna

Grupa podzielona jest na dwie drużyny, które siadają na przeciwko siebie. Oddziela je kurtyna zrobiona z koca, zasłonki, obrusa trzymana przez dwoje dzieci.

Drużyny wystawiają po jednym zawodniku, zawodnicy siadają przed kurtyną. Na znak nauczyciela uczniowie opuszczają kurtynę, a zadaniem zawodników jest jak najszybsze podanie imienia osoby, która siedzi naprzeciwko. Wygrywa ta osoba, która wymieni imię najszybciej i "zabiera" do swojej drużyny swojego przeciwnika. Kurtyna się podnosi i zabawa trwa do momentu, gdy wszyscy członkowie grup będą mieli okazję zasiąść za kurtyną.

Jolanta Okuniewska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Ambasador międzynarodowego programu eTwinning. Autorka bloga tableciaki.blogspot.com i ebooka "Technologie są dla dzieci, poradnik dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej".