wtorek, 30 września 2014

Ortograficzny tuzin

Gra "Ortograficzny tuzin" - to poznanie zestawu 12 wyrazów z rozmaitymi trudnościami ortograficznymi. Zestawy można wymieniać. Do zabawy potrzebna jest plansza z dwunastoma polami, na każdym z nich jest zaznaczona inna trudność ortograficzna, ww zestaw wyrazów oraz dwie sześciościenne kostki. Uczniowie rzucają kostkami, liczbę oczek dodają lub odejmują (przy okazji trenują rachunek pamięciowy). Po dokonaniu obliczeń zerkają na pole i z zestawu swoich wyrazów wybierają ten z odpowiednią trudnością ortograficzną.

Podsumowaniem zabawy jest poprawne zapisanie jak największej liczby wyrazów. Aleksandra Schoen-Kamińska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół nr 3 w Pile, autorka stron KLIKANKOWO oraz PATYCZAKI TABLECIAKI, w swej pracy wykorzystuje nowoczesne techniki informacyjno-komunikacyjne, pracuje z klasą na tabletach.

Świetne połączenie matematyki, ortografii i świetnej zabawy!