czwartek, 18 września 2014

Prawa i lewa na twisterze

Rozróżnianie lewej i prawej ręki/nogi to umiejętność nie lada! Uczniowie często się mylą, w szczególności ci młodsi. Ciągle szukamy odpowiednich "namacalnych" pomocy, które pozwolą na zdobycie tej umiejętności.
Ostatnio wykorzystałam cztery indywidualne plansze, znanej na całym świecie zabawy TWISTER. Nie korzystałam z oryginalnych CD z muzyką. Pierwszy raz to ja byłam instruktorem, potem była już kolejka uczniów. Bardzo proste polecenia: prawa noga na czerwone, lewa ręka na zielone itp. Cieszyły się dzieciaczki, wymyślały coraz to trudniejsze układy.
Pogoda sprzyja, często wychodzimy na plac zabaw, plansze są zawsze zabierane. Aleksandra Schoen-Kamińska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół nr 3 w Pile, autorka stron KLIKANKOWO oraz PATYCZAKI TABLECIAKI, w swej pracy wykorzystuje nowoczesne techniki informacyjno-komunikacyjne, pracuje z klasą na tabletach.