piątek, 19 września 2014

Zabawa z pałeczkami czyli odstaw dostaw

Zabawa z pałeczkami w oparciu o węgierską melodię ludową "Czardasz" (wykorzystano metodę aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss)

Do tej zabawy każdy uczeń potrzebuje dwóch równej długości patyczków. Tu wykorzystano chińskie pałeczki (tanie i dostępne). W wersji zabawy ruchowej pałeczki zastępują własne nogi.

Aleksandra Schoen-Kamińska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół nr 3 w Pile, autorka stron KLIKANKOWO oraz PATYCZAKI TABLECIAKI, w swej pracy wykorzystuje nowoczesne techniki informacyjno-komunikacyjne, pracuje z klasą na tabletach.

Obejrzałam tez inne Twoje filmiki Olu, pokazujące metodę Batii Strauss i zachęcona sama zrobiłam kurs . Zanim się jednak wszystko ułoży, nadal Twoje pokazy mnie inspirują.

O Bardzo się cieszę Wiesiu, że inspirujesz Swych uczniów do działaň muzycznych tą metodą. Jest niezwykle wartościowa i bardzo lubiana przez uczniów.

Witam, nie mogę niestety znaleźć tej melodii w Internecie, bardzo proszę o pomoc,a najlepiej link :)